-
Коли потрібно викликати швидку невідкладну допомогу
вік дитини (менше 3 років); блювання протягом доби; висип на тілі; блювота супроводжується діареєю та підвищенням температури; дитина бліда, млява і відмовляється пити; кров'янисті вкраплення у блювотних масах; гострий біль у животі; підозра на сторонній предмет у травному тракті; травма голови, внаслідок чого спостерігається сплутаність свідомості, запаморочення та блювання.
-
Попередження зневоднення організму
Найчастіше перед блюванням дитину нудить, кидає в піт, підвищується слиновиділення. З метою запобігання зневодненню та відновленню водно-сольового балансу рекомендується випоювати малюка, показано дробне пиття маленькими порціями (питна вода без газу, компот із сухофруктів, лікарські розчини: Регідрон, Хумана Електроліт, Біогая ОРС та ін.). Не рекомендується годувати дитину.
-
Коли потрібна ін'єкція протиблювотного препарату
Якщо блювота зберігається, необхідно звернутися за медичною допомогою. Важливо розуміти, що протиблювотні препарати призначати може лише лікар, з'ясувавши причину блювоти. Щоб правильно поставити діагноз, лікар повинен оглянути малюка, оцінити його стан, зрозуміти ймовірну причину блювоти і тільки після цього призначати протиблювотний засіб. Головне пам'ятати, що протиблювотні препарати не лікують причини блювання, а просто купірують симптоми (нудоту, блювотні позиви). Зробити ін'єкцію протиблювотного препарату можна у поліклініках “Мамин Дом” за направленням лікаря. Для ефективного та швидкого пригнічення нападів нудоти використовують ін'єкції протиблювотного препарату, які на деякий час блокують центр регуляції блювання та нудоти у головному мозку.