Кашлюк
Опис хвороби
Кашлюк – бактеріальна інфекція, яка може призвести до апное (тимчасової зупинки дихання) у грудного малюка, спазму гортані, пневмонії (запалення легень), зупинки дихання, порушення мозкового кровообігу, розривів барабанної перетинки та діафрагми. Характеризується спазматичними нападами кашлю, частіше вночі, з різкими глибокими свистячими вдихами – репризами.
-
Лікування
Лікування кашлюку проводять амбулаторно або в стаціонарі. Значно полегшує напади кашлю свіже зволожене повітря та зниження різних зовнішніх подразників, які впливають на органи слуху, зору, тактильні відчуття. Медикаментозне лікування кашлюку: антигістамінні препарати з седативною дією; анксіолітики; антибактеріальні препарати. При тяжкому перебігу захворювання з вираженим кисневим голодуванням призначають оксигенотерапію.
-
Профілактика
Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення дітям).
-
Симптоми
Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії і ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.
-
Діагностика
Лабораторна діагностика включає:
- Загальний аналіз крові
- Біохімічний аналіз крові
- Бактеріологічне дослідження
- Пряма реакція імунофлюоресценції
- ПЛР-діагностика