Промивання лакун мигдаликів – ефективна процедура при лікуванні хронічного тонзиліту. Вона не призводить до повного одужання, але надовго вводить патологію у стадію ремісії та полегшує стан хворого. Лікар-отоларинголог проводить огляд, постановку діагнозу, після чого може рекомендувати проведення даної маніпуляції з метою уникнення ускладнень.
-
Показання для промивання лакун піднебінних мигдаликів:
хронічний тонзиліт; загострення хронічних хвороб ЛОР-органів; наявність пробок у горлі (тонзилоліти); часті ангіни; болі в області шиї та лімфовузлів.
-
Підготовка до процедури:
За годину до процедури не можна їсти. Після промивання рекомендується утриматися від твердої їжі, щоб не подряпати мигдалики.
-
Протипоказання для промивання лакун піднебінних мигдаликів:
гострий тонзиліт (ангіна); гострі інфекційні захворювання з підвищеною температурою тіла; серцево-судинні захворювання; туберкульоз; злоякісні новоутворення; підвищення температури тіла нез'ясованого характеру; захворювання очної сітківки; алергія на медикаменти, які використовують під час процедури; підвищений блювотний рефлекс.
-
Методика проведення промивання
Промивання лакун проводиться двома способами: за допомогою вакууму та за допомогою шприца. Попередньо слизову обробляють знеболюючим препаратом, після забирається слиз. У першому випадку лікар за допомогою шприца промиває лакуни протизапальними препаратами. При вакуумному промиванні вміст лакун видаляється вакуумом, після чого вони заповнюються ліками. Цей спосіб повністю очищає мигдалики.
Після промивання лакун рекомендується утриматися від їжі ще 2-3 години, також не рекомендується пити і курити.
Промивання лакун піднебінних мигдаликів
У поліклініках “Мамин Дім” можна провести лікування захворювань ЛОР-органів, зокрема, провести процедуру промивання лакун піднебінних мигдаликів. Наші отоларингологи проведуть огляд, діагностику, за показаннями промивання мигдаликів, дадуть відповіді на всі питання щодо профілактики хронічних захворювань горла.