УЗД-скринінг дитини до 3-х років (головний мозок, серце, ОЧП)

radiology
radiology

УЗД-скринінг дитини (головний мозок, серце, ОЧП) - дослідження, яке дозволяє оцінити загальний стан та функціональність органів черевної порожнини, головного мозку та серця.

Ультразвукове дослідження головного мозку (нейросонографія) здійснюється, поки у малюка відкрито велике тім'ячко, часом можна робити і трохи пізніше через деякі ділянки кісток черепа, де вони тонші і пропускають ультразвукові хвилі, але в цьому випадку структури головного мозку видно значно гірше. Дослідження дає можливість побачити структури головного мозку, оцінити стан кровотоку та лімфотоку. Дитина має бути спокійною.


  • Показаннями для нейросонографії є:

    • недоношеність (особливо пологи до 32 тижнів вагітності з масою тіла менше 1500 г);
    • неврологічна симптоматика ураження головного мозку;
    • запальні захворювання головного мозку;
    • травматичні пошкодження головного мозку;
    • гіпоксично-ішемічні ураження (стани, коли головний мозок дитини відчував нестачу кисню);
    • стигми дисембріогенезу (зміна кількості пальців на руках або ногах, сандалеподібна стопа, ущелина верхньої губи, твердого або м'якого піднебіння тощо).

  • УЗД серця (ехокардіографія)

    УЗД серця (ехокардіографія) і включає УЗД клапанів, порожнин і внутрішніх структур серця, внутрішньосерцевих потоків крові, дослідження кореня і дуги аорти, клапана та гілок легеневої артерії, легеневих вен і коронарних судин. Показаннями для ехо-КГ є наявність шумів у серці, ціаноз (посинення) шкірних покривів дитини, ціаноз носогубного трикутника при плачі у новонародженого, підозри педіатрів на порок серця.

  • УЗД органів черевної порожнини

    Дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору включає УЗД печінки, жовчного міхура, селезінки, підшлункової залози та заочеревинного простору. Часто виділяють в окреме дослідження УЗД нирок, сечового міхура та сечоводів, що є доцільним при захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів.
    Якщо ваше маля народилося в строк, проблем під час пологів не було і в перші дні життя дитини все проходило благополучно, то доцільно в 1-1,5 місяці зробити:

    • нейросонографію;
    • УЗД тазостегнових суглобів;
    • УЗД черевної порожнини, нирок та малого тазу;
    • ехокардіографію.

    Саме в 1-1,5 місяці можуть бути помічені та виявлені відхилення, які не видно у перші дні життя. Як вже було зазначено, ультразвукове дослідження абсолютно нешкідливе, тому число та кратність УЗД не обмежене, і один орган може бути оглянутий до кількох разів протягом доби, наприклад, при травмі внутрішніх органів. Надалі, якщо вашій дитині вже зробили повне УЗД і ніякої патології не було виявлено, то профілактично немає необхідності оглядати її частіше ніж раз на рік.

  • Підготовка до проведення УЗД скринінгу дитини

    УЗД органів черевної порожнини, нейросонографії та ехокардіографії не потребують спеціальної підготовки. Однак батьки повинні бути готові відповісти на запитання лікаря про точний зріст та вагу дитини - це необхідно для розрахунку розмірів органу. Також до завдання батьків входить заспокоїти дитину і пояснити, що ніхто не зробить їй боляче, треба просто спокійно полежати. А немовлят цілком можна обстежити і під час сну.

    Органи черевної порожнини: печінка, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку досліджують строго натще, тому що інакше неможливо достовірно оцінити стан жовчного міхура, фрагментів стінок шлунка, а також частини органів, екранованих вмістом шлунка, в першу чергу, підшлункової залози та частини шлунка. Так що підготовка до УЗД вищеперелічених органів включає основні правила: перед УЗД не можна пити, їсти, чистити зуби, приймати лікарські препарати, жувати жувальну гумку, смоктати цукерки. Якщо у вашої дитини захворювання, що вимагає обов'язково погодинного прийому ліків, попередьте про це лікаря і лікаря-фахівця УЗД, що направляє вас.

УЗД-скринінг дитини до 3-х років (головний мозок, серце, ОЧП)

900 грн
location_on вул. Григорія Сковороди, 31