УЗД скринінг дитини до 3х років (серце, ОЧП)

radiology
radiology

УЗД-скринінг дитини (серце, ОЧП) - дослідження, яке дозволяє оцінити загальний стан та функціональність серця, органів черевної порожнини.


 • УЗД серця

  УЗД серця (ехокардіографія) включає УЗД клапанів, порожнин і внутрішніх структур серця, внутрішньосерцевих потоків крові, дослідження кореня і дуги аорти, клапана та гілок легеневої артерії, легеневих вен і коронарних судин. Показаннями для ехо-КГ є наявність шумів у серці, ціаноз (посинення) шкірних покривів дитини, ціаноз носогубного трикутника при плачі у новонародженого, підозри педіатрів на порок серця.

 • УЗД органів черевної порожнини

  Дослідження органів черевної порожнини та заочеревинного простору включає УЗД печінки, жовчного міхура, селезінки, підшлункової залози та заочеревинного простору. Часто виділяють в окреме дослідження УЗД нирок, сечового міхура та сечоводів, що є доцільним при захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів.
  Якщо ваше маля народилося в строк, проблем під час пологів не було і в перші дні життя дитини все проходило благополучно, то доцільно в 1-1,5 місяці зробити:

  • нейросонографію;
  • УЗД тазостегнових суглобів;
  • УЗД черевної порожнини, нирок та малого тазу;
  • ехокардіографію.

  Саме в 1-1,5 місяці можуть бути помічені та виявлені відхилення, які не видно у перші дні життя. Як вже було зазначено, ультразвукове дослідження абсолютно нешкідливе, тому число та кратність УЗД не обмежене, і один орган може бути оглянутий до кількох разів протягом доби, наприклад, при травмі внутрішніх органів. Надалі, якщо вашій дитині вже зробили повне УЗД і ніякої патології не було виявлено, то профілактично немає необхідності оглядати її частіше ніж раз на рік.

 • Підготовка до проведення УЗД-скринінгу дитини

  УЗД органів черевної порожнини та ехокардіографія не потребують спеціальної підготовки. Однак батьки повинні бути готові відповісти на запитання лікаря про точний зріст та вагу дитини - це необхідно для розрахунку розмірів органу. Також завдання батьків заспокоїти дитину і пояснити, що ніхто не зробить їй боляче, треба просто спокійно полежати. А немовлят цілком можна обстежити і під час сну.

  Органи черевної порожнини: печінка, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку досліджують суворо натще, тому що інакше неможливо достовірно оцінити стан жовчного міхура, фрагментів стінок шлунка, а також частини органів, екранованих вмістом шлунка, в першу чергу, підшлункової залози та частини шлунка. Так що підготовка до УЗД вищеперелічених органів включає основні правила: перед УЗД не можна пити, їсти, чистити зуби, приймати лікарські препарати, жувати жувальну гумку, смоктати цукерки. Якщо у вашої дитини захворювання, що вимагає обов'язково погодинного прийому ліків, попередьте про це лікаря і лікаря-фахівця УЗД, що направляє вас.

УЗД скринінг дитини до 3х років (серце, ОЧП)

720 грн
 • Куди можна записатися:
 • where_to_voteвул. Григорія Сковороди, 31