УЗД жіночих статевих органів (абдомінально та вагінально)
УЗД жіночих статевих органів - це сучасна ультразвукова діагностика захворювань жіночої статевої системи. Існує два види ультразвукової діагностики жіночих статевих органів: абдомінально та вагінально.
Залежно від захворювання, лікар призначає вид УЗД. Але більш чітку картину можна побачити, використовуючи тільки комбіновану діагностику, яка включає трансвагінальну та трансабдомінальну діагностику.
Трансабдомінальне дослідження проводиться за допомогою датчика передньої стінки очеревини. Такий скринінг допомагає визначити будову органів малого тазу, виявити патології чи підтвердити їхню відсутність.
Трансвагінальне дослідження проводиться за допомогою піхвового датчика високих частот, який допомагає провести скринінг внутрішніх органів безпосередньо в місці локалізації, а також дати якісне зображення матки та яєчників.
Трансвагінальне УЗД допомагає визначити вагітність вже на третьому тижні.
За допомогою УЗД можна визначити форму та розмір матки, розташування яєчників, розмір фолікулів, стан шийки матки, визначити наявність кістозних новоутворень.
-
Показання до проведення УЗД
- профілактичне дослідження стану жіночих статевих органів;
- збій менструального циклу;
- аменорея;
- болі в ділянці попереку;
- болі внизу живота;
- вагітність;
- підозра на новоутворення;
- полікістоз;
- запальні процеси.
-
Підготовка до проведення досліджень органів малого тазу
Особливої підготовки до процедур ультразвукового дослідження немає. Перед трансабдомінальним дослідженням за годину до ультразвукового дослідження дорослим рекомендується випити 1-1,5 л води або іншої рідини. Дітям слід дати випити води за 20 хвилин до проведення УЗД. До процедури не мочитися. При трансвагінальному дослідженні не потрібний повний сечовий міхур. Якщо лікар призначив УЗД у зв'язку з вагітністю, за годину до дослідження можна випити невелику кількість води (до 0,5 літра).
-
Ультразвукове дослідження органів малого тазу
Ультразвукове дослідження органів малого тазу рекомендується проходити на 5 день після закінчення менструації, щоб результати дослідження були більш точними та не спотворювалися через потовщення ендометрію в період менструації. Через це можуть залишитись непоміченими дрібні новоутворення.