Ацетон в сечі

biotech
biotech
Аналіз на ацетон у сечі – аналіз, який допомагає визначити рівень кетонових тіл у сечі. До кетонових тіл відносяться продукти обміну речовин (ацетооцтова, бета-оксимасляна кислоти, ацетон), які формуються у печінці, виводяться нирками. У нормі кетонові тіла у сечі не визначаються. Якщо їх рівень у сечі зростає, розвивається ацетонемія (велика кількість ацетону та ацетооцтової кислоти у сечі). Накопичення кетонових тіл призводить до виникнення ацетонемічного синдрому. Ацетон у сечі у дитини досить часто зустрічається. Його причиною можуть бути тимчасові обмінні порушення та тяжкі хронічні захворювання. Пусковим механізмом «ацетонемічного кризу» можуть бути різні чинники: стрес, перевтома, перезбудження, дальня поїздка, похибки у харчуванні, гострі респіраторні захворювання. Первинний ацетонемічний синдром викликається похибками у дієті. Наприклад, коли в раціоні дитини багато солодких, жирних продуктів, їжі, що містить консерванти та барвники. Вторинний ацетонемічний синдром виникає внаслідок різних захворювань, які у дитини ще не виявлено. Це може бути ураження печінки, цукровий діабет, пухлини мозку, тиреотоксикоз. В результаті ацетонемії у дитини спостерігається сильне блювання, дихання і сеча із запахом ацетону. Причиною такого стану є порушення жирового обміну та процесів засвоєння вуглеводів.

  • Як підготувати дитину до аналізу?

    Особливої ​​підготовки до аналізу ацетон немає. Проводиться він за допомогою тест-смужок. Бажано перед забором сечі дитині провести ретельний туалет полових органів. Для визначення кількості кетонових тіл необхідно використовувати свіжу сечу. Смужку занурюють у рідину, після чого тримають 60 секунд. Очікують 2-3 хвилини, поки пройде реакція та оцінюють результат.
    Забарвлення на смужці порівнюють із колірною шкалою наявності концентрації кетонових тіл у сечі:
    +/- (0,5 ммоль/л) або + (1,5 ммоль/л) - ацетонемія легкого ступеня, можливе лікування в домашніх умовах;
    ++ (4 ммоль/л) - ацетонемія середньої тяжкості, якщо батьки можуть самостійно провести регідратацію, то можливе лікування вдома, якщо ні - у стаціонарі);
    +++ (10 ммоль/л) - важкий ступінь ацетонемії, у більшості випадків потрібна госпіталізація.

Ацетон в сечі

140 грн
  • Куди можна записатися:
  • where_to_voteвул. Григорія Сковороди, 31
    where_to_voteпр. П. Григоренка, 5
    where_to_voteвул. Гвардійців-Широнінців, 33
    where_to_voteпр. Григорівське шосе, 57