Про важливість консультацій хірурга та хірурга- уролога ми вже неодноразово розповідали, але ж давайте пригадаємо та систематизуємо коли та кому все ж таки необхідно відвідати цього лікаря.
У новонароджених хлопчиків хірург повинен виключити фімоз та крипторхізм (неопущення одного або обох яєчок у мошонку з черевної порожнини). Це найпоширеніша патологія, тому вкрай важливо показати малюка в перші тижні після народження, або ще у пологовому будинку одразу після народження.
В амбулаторних умовах дитячий хірург може здійснити малі оперативні втручання, такі як:
розтин та дренування гнійних вогнищ (абсцесів, флегмон);
видалення новоутворень чи рекомендації щодо догляду
при фімозі та показаннях — розтин крайньої плоті.
На первинній консультації лікар знайомиться з маленьким пацієнтом, проводить збір анамнезу, ретельно оглядає дитину. Не залишаються поза увагою і слизові, шкіра, лімфатичні вузли, статеві органи, грудну клітку, м’які тканини тощо.
Якщо є показання, лікар видає направлення на додаткові обстеження та аналізи (МРТ, рентген, УЗД).
Після закінчення огляду хірург ставить діагноз, надає рекомендації щодо профілактики захворювання або підбирає ефективне лікування.
Після огляду хірург ставить діагноз, в разі необхідності, призначає додаткове обстеження або лікування. Батькам радитимуть обов’язково приділити увагу профілактиці, будь ласка, не нехтуйте цією порадою.
Важливо пам’ятати, що профілактичні огляди убезпечують від тривалого та складного лікування, а рання діагностика відхилень є запорукою швидкого відновлення організму та міцного здоров’я в дорослому віці.
Найтурботливіший дитячий хірург та уролог приймає у Харкові, звертайтесь у разі потреби.