✋ Обережно, Ібупрофен

Ібупрофен

Є в будинку дитина – є Ібупрофен у дверцятах холодильника або в аптечці. Мами з малюками, які опинилися через війну в інших країнах, взагалі переконалися, що Ібупрофен – найпопулярніший засіб "від усього" в Європі. Температура? Ібупрофен. Болить живіт? Ібупрофен. Болить вухо? Горло? Що завгодно ще? Ібупрофен!

І якщо призначає лікар-педіатр, що спостерігає, біди бути не повинно. Але буває, що мама так звикає, що при температурі та болю у дитини рука сама тягнеться до знайомої пляшечки сиропу.

Однак Ібупрофен має протипоказання.
Як і будь-які інші ліки.

Він знижує вироблення простогландинів

Вони регулюють роботу нирок, внаслідок чого в організмі утримується більше рідини. Тому Ібупрофен не слід застосовувати без припису та контролю лікаря при:

  • нирковій недостатності та хворобах нирок взагалі;
  • серцевій недостатності та проблемах із серцем взагалі;
  • гіпертонії та проблемах з тиском взагалі.

При вітрянці Ібупрофен не можна

Це як раз саме дитяча історія, коли при вітряній віспі температура злітає до 39, і мама дає жарознижувальне.

Увага: при вітряній віспі можна надавати Парацетамол. Ібупрофен – не можна.

Чому?
На тлі дії Ібупрофену можуть розвинутись суперінфекції, що викликаються бактеріями. Це призводить до некрозу шкіри і м'яких тканин (некротизуючий фасціт). Крім того, що це само по собі серйозне ускладнення вітряної віспи, можливі і подальші важкі наслідки з боку знов таки нирок і всього організму.

Важливо пам’ятати

Запам'ятайте: немає жодних ліків, які б не мали протипоказань. І коли йдеться про здоров'я дитини – прочитайте ще раз інструкцію до препарату (не інтернет!), а краще перепитайте у педіатра.

Наші педіатри ніколи не залишать вас без відповіді на такі питання: здоров'я кожної дитини – наш найголовніший пріоритет!