...ось нарешті його кладуть вам на груди. Пологи позаду! Тепер, малючок, тільки їсти молочко та рости на радість мамі з татом! Однак, проблем перших днів лактації вдається уникнути зовсім небагатьом новоспеченим мамам. Причин, з яких малюк погано бере груди або зовсім відмовляється добувати молоко самостійно – дуже багато. Але є серед них одна особлива...
– Ой, дивись! У нього язичок як серденько!
Так, малюк відкриває ротик, і якщо особливість виражена сильно, то язичок у нього у формі перевернутого серця. А все тому, що край язичка "прирощений" – його тягне дуже коротка вуздечка.
Через це він не може правильно захопити груди і смоктати, рухливість язика обмежена, він буквально прив'язаний.
Маля смокче довго і галасливо, явно сильно втомлюється, не наїдається, плаче і погано додає у вазі.
А набагато пізніше через це у нього будуть труднощі, як мінімум, з літерою Р.
Чому це може залишитися непоміченим?
У метушні перших тижнів не кожна мама помітить цю особливість, навіть якщо вона сильно виражена. Тим більше, якщо язичок "прирощений" слабше. Взагалі, це повинен перевірити прямо в пологовому будинку неонатолог – і прямо там легко виправити. Але здебільшого цього чомусь не відбувається, у нашій колекції сотні історій.
Як вирішується проблема?
Процедура називається френулотомія і займає буквально секунду – неонатолог підрізає вуздечку одним рухом. У перші тижні, поки вуздечка зовсім тоненька, це безболісно. Пізніше доведеться звернутися вже до хірурга, але справа все одно на кілька хвилин.
Треба бачити маму, що годує, через пару днів після підрізання вуздечки малюку! Це подив, змішаний із захопленням: все так швидко налагодилося?! А що, так можна було?!
Що робити?
Тепер ви знаєте, про що попросити неонатолога в пологовому будинку, якщо народжувати вам тільки належить. А якщо ви як раз мучаєтеся з ГВ – приходьте до нас, наш педіатр розбереться, у чому причина, і ми обов'язково допоможемо!