Група крові + резус-фактор

Аналіз крові для визначення групи крові + резус-фактор - аналіз крові, який допомагає визначити групу крові та резус-фактор людини, щоб переконатися, що в екстреній ситуації у разі необхідності переливання була застосована кров потрібної групи. Також визначення групи крові та резус-фактора важливе при вагітності.
У людському організмі, крім клітин та плазми крові, знаходиться унікальне поєднання антигенів (близько 250), що знаходяться на поверхні еритроцитів. Антигени поєднуються в порядку 30 антигенних систем. Найбільш важливі системи - АВ0-система та система резус-фактора (особливий білок аглютиноген). АВ0-система визначає 4 групи крові, тоді як система резус-фактора дає визначення двох значень: негативного (Rh -) та позитивного (Rh+).

 • Показання до аналізу

  гемотрансфузійна сумісність;
  перед оперативним втручанням;
  вагітність;
  гемолітична хвороба новонародженого;
  гемофілія;
  важка форма анемії;
  крововтрата;
  медкомісія.

 • Як підготувати дитину до аналізу?

  Аналіз рекомендується проводити натщесерце, за добу до аналізу не бажано їсти жирну їжу. Перед здачею аналізу потрібно добре виспатися і припинити постійний прийом медпрепаратів (за погодженням з лікарем) метилдопів, леводопів для виключення спотворення результатів. Перед дослідженням не можна пити чай, каву, соки. Як виняток дитині можна дати попити води. Аналіз крові беруть із пальця. Перед забором місце уколу змащують серветкою, що містить спирт. Якщо у дитини є страх крові, може виникнути запаморочення, потрібно обов'язково попередити медперсонал.

Група крові + резус-фактор

220 грн
Куди можна записатися:
вул. Григорія Сковороди, 31
пр. П. Григоренка, 5
вул. Гвардійців-Широнінців, 33
Григорівське шосе, 57