Пломба композит (постійний зуб) I стадія карієсу

dentistry
dentistry
Карієс – одне з найпоширеніших захворювань ротової порожнини людини. Розвиток карієсу відбувається на кілька стадій, які позначають ступеня руйнації зубів. На I стадії карієсу (каріозна пляма) зубна емаль змінює своє забарвлення. Особливість цієї стадії полягає в тому, що емаль ще тверда та гладка, але вже починає руйнуватися. На цій стадії карієс дуже легко лікувати. Саме зараз можна запобігти подальшій руйнації не зубної емалі та розвитку хвороби.

  • Як лікується карієс?

    Лікування карієсу є досить тривалим. Часто пацієнт не звертає увагу на ураження емалі та хвороба прогресує до поверхневого каріозного ураження емалієвої поверхні. Лікування карієсу на зубах при поверхневому руйнуванні передбачає препарування з подальшою постановкою пломби. Під час процедури стоматолог, щоб визначити уражені області на емалі, використовує спеціальні барвники, після чого видаляє їх шляхом свердління. Потім лікар підбирає колір композитного пломбировочного матеріалу, близького до натуральних зубів і пошарово його наносить.

  • Що таке композитна пломба ?

    Композитна пломба - це пломба, яка виготовляється з полімерної смоли з включенням кварцового порошку, який надає пломбі додаткову міцність і необхідна для ізоляції чутливих тканин зуба і запобігання попаданню мікробів у порожнину, що утворилася. Такі пломби універсальні завдяки гарним естетичним якостям їх встановлюють і на фронтальних, і на бічних зубах. Композитний матеріал використовується як для пломбування, так і для реставрації зубів в естетичній стоматології. Термін служби композитної пломби становить 7 років.

  • Існують такі види композитних пломб:

    • світлозатверджувані (твердіють під дією світла спеціальної лампи);
    • акриловмісні (особливо міцні та стійкі до стирання);
    • містять епоксидну смолу (особливо стійкі до стирання, але з часом можуть темніти).

Якщо стоматолог ставить світлозатверджувану пломбу, то на кожен шар композиту потрібна дія ультрафіолету, щоб він затвердів. При пломбуванні хімічно отверждаемыми матеріалами лампа не потрібна, пломба застигає самостійно. Після цього лікар шліфує пломбу, підганяючи за прикусом, формуючи фізіологічні горби (фісури) на поверхні зубів.

1100 грн
location_on вул. Григорія Сковороди, 31