Санація носа методом переміщення рідини по Проетцу (“Зозуля”)

medication_liquid
medication_liquid
Санація носа методом переміщення рідини по Проетцу ("Зозуля") – це ЛОР-процедура, яку медики називають вакуум-дренуванням придаткових пазух носа методом переміщення рідини. Захворювання носа є основним показанням для проведення цієї маніпуляції. Запальні процеси викликають сухість у носоглотці, свербіж, утруднене дихання, втрату нюху, смакового сприйняття, сльозогінність. Промивання носа сприяє звільненню носових пазух від скупчення слизу та/або гною.

 • Показання до проведення процедури

  риніти будь-якої етіології (інфекційної, неінфекційної алергічної); синусити у різних проявах (гайморит, фронтит, етмоїдит); поліпи, аденоїди.

 • Протипоказання до проведення процедури

  носові кровотечі; епілепсія; дітям віком до 5 років.
  Вагітним тільки за особливими показаннями.

 • Що знадобиться для процедури

  Процедура проводиться за допомогою лор-комбайну "Азімут" або подібних. Також для промивання знадобляться судинозвужувальні краплі (закапати перед процедурою), антисептичний розчин для промивання, шприци об'ємом 20 мл. Методика проведення процедури Процедура проводиться в лежачому положенні, голова закинута назад під кутом 45 градусів, дихати рівно, головою не крутити. Шприцем у ніздрю поступово вливається фізрозчин і відсмоктуванням видаляється з іншого розчину зі слизом та/або гноєм.

  Саме завдяки швидкому переміщенню та тиску рідини, патологічний вміст пазух переміщається в ніс і виводиться назовні. Щоб рідина не потрапила до рота, пацієнту потрібно безперервно повторювати «ку-ку». Звідси і назва процедури – «зозуля».
  Іноді після процедури можуть виникати неприємні відчуття: невеликий головний біль, чхання, почервоніння очей, закладеність носа, печіння в носі, незначне пошкодження слизової оболонки носа під час процедури, рідко буває блювання та носова кровотеча.

 • Ускладнення, які можуть виникнути після проведення промивання носа

  у разі недотримання правил проведення процедури можливий перехід гаймориту в синусит;
  у разі неправильного проведення процедури рідина може потрапити до євстахієвих труб і призвести до запального процесу у вухах.

  Після проведення процедури не рекомендується виходити на вулицю протягом півгодини у теплу пору року, протягом години – у холодну пору. Або не переохолоджуватися.

  Тривалість лікування захворювань носа за цією методикою становить від 4 до 10 процедур. Пройти курс промивання носа за методом переміщення по Проєтцу ("Зозуля") можна до поліклінік “Мамин Дом”. Якщо під час лікування респіраторних захворювань, алергічних ринітів та інших проблем із носом лікар призначив промивання, то ви зможете пройти повний курс процедур.

Санація носа методом переміщення рідини по Проетцу (“Зозуля”)

200 грн
 • Куди можна записатися:
 • where_to_voteвул. Григорія Сковороди, 31
  where_to_voteпр. П. Григоренка, 5
  where_to_voteвул. Гвардійців-Широнінців, 33