Вилучення стороннього тіла з носа, носоглотки та вух

medication_liquid
medication_liquid
Попадання сторонніх тіл до ЛОР-органів досить часта ситуація у маленьких дітей, а іноді й у дорослих. У разі цього є дуже великий ризик ускладнень. При попаданні потрібно терміново звернутися за спеціалізованою допомогою до отоларинголога та не намагатися вилучити стороннє тіло самостійно, щоб не допустити його просування далі. Діти досить часто під час гри або в якості експерименту можуть засунути дрібні сторонні предмети в ніс, у вухо, в рот. Щоб уникнути таких ситуацій, рекомендується не допускати ігор дітей з дрібними предметами хоча б до трьох років. У дорослих такі ситуації виникають при недотриманні техніки безпеки з дрібними предметами (цвяхи, болти, гайки, шпильки тощо), а також при неправильному використанні ватяних паличок. Можливе влучення твердих дрібних частинок їжі в горло (кісточки від фруктів, риби). Також у слуховий прохід може потрапити комаха. Якщо трапився такий випадок – у терміновому порядку зверніться за екстреною медичною допомогою до фахівця.

 • Інородне тіло у вусі: симптоми

  Якщо у вухо потрапило стороннє тіло, людина може відчувати біль у вусі, почуття закладеності, шум, пошкодження шкірних покривів, кровотечу при пошкодженні барабанної перетинки та/або слухового проходу. Якщо сторонній предмет потрапив у вухо досить глибоко, можуть виникати запаморочення, нудота. До сторонніх тіл у вусі також відносяться щільні сірчані пробки, видалення яких проводиться амбулаторно фахівцем.

 • Інородне тіло в носі: симптоми

  Наявність стороннього тіла в носі проявляється утрудненням носового дихання, хворобливими відчуттями, односторонньою закладеністю носа, одностороннім нежиттю, виділеннями з носа, які згодом набувають неприємного запаху.

 • Інородне тіло в горлянці: симптоми

  Якщо в глотку потрапило стороннє тіло, то людина може відчувати локальний колючий біль, рясне слиновиділення, також може з'явитися задишка, гавкаючий кашель, утруднення дихання. Попадання предметів цу горло дуже небезпечне, оскільки може спричинити спазми голосових зв'язок і може стати причиною асфіксії.

Вилучення стороннього тіла з носа, носоглотки та вух

400 грн
 • Куди можна записатися:
 • where_to_voteвул. Григорія Сковороди, 31
  where_to_voteпр. П. Григоренка, 5
  where_to_voteвул. Гвардійців-Широнінців, 33
  where_to_voteпр. Григорівське шосе, 57

У поліклініках “Мамин Дім” вам завжди проведуть ретельний огляд, щоб визначити характер стороннього тіла та його локалізацію, нададуть невідкладну допомогу щодо вилучення стороннього тіла з носа, вуха, глотки, проконсультують щодо профілактики виникнення запальних процесів та травмування.