Менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція

 • Вік:вакцинація дітей віком від 2 років

Вакцина та її виробник:

Опис хвороби

Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококом, який вражає слизову оболонку носоглотки (назофарингіт), оболонку головного мозку (менінгіт), може викликати септицеміюг. Зустрічаються блискавичні форми, велика ймовірність летального результату. Крім того, поширене носійство. Спосіб передачі – повітряно-краплинний. У зоні ризику найчастіше діти до 5 років, але інфікуванню піддається кожен.

 • Лікування

  Лікування – обов'язкова госпіталізація та проведення антибактеріальної терапії, також проводиться симптоматичне лікування.

 • Профілактика

  Профілактика – вакцинація, яка дає захист на 5 років.

 • Симптоми

  Інкубаційний період – 1-20 днів, потім виявляються такі симптоми: висока температура, озноб, біль у м'язах; світлобоязнь і біль в очах; менінгеальні симптоми: ригідність потиличних м'язів, симптоми Керніга, Брудзинського; у деяких випадках хворий займає характерну позу "лягавого собаки" (лежачи на боці, закинута назад голова, ноги зігнуті в колінах); геморагічний висип (мікрокрововиливи), який виступає над поверхнею шкіри, локалізується в будь-яких місцях, іноді присутній на слизових оболонках: у роті та на кон'юнктиві, склерах. Елементи висипки щільні на дотик, частіше мають зірчасту форму.

 • Діагностика

  Діагностувати інфекцію необхідно якомога раніше, за наявності висипів у перші 12 годин після початку хвороби. Постановка діагнозу проводиться за допомогою: клінічного аналізу крові, дослідження спиномозкової рідини, виявлення менінгококу в біоматеріалі, виявлення антитіл у крові хворого та виявлення ДНК менінгококу в крові або лікворі методом ПЛР.