Вітряна віспа

Вітряна віспа

 • Вік:Вакцинація дітей після 12 місяців та дорослих

Вакцина та її виробник:

Опис хвороби

Вітряна віспа – поширене інфекційне захворювання (до 95% контактуючих хворіють), що викликається вірусом герпесу 3-го типу. Останнім часом часто трапляються важкі форми з ускладненнями (енцефаліт, пневмонія). Спосіб передачі – повітряно-краплинний. Хворий заразний за 2 дні до появи висипів і 5-7 днів після. Перехворівши, людина отримує довічний імунітет від вітрянки. Варто пам'ятати, що вірус не виліковується, а затихає, і при зниженні імунітету може стати причиною оперізувального герпесу. Діти переносять вітрянку набагато легше за дорослих.

 • Лікування

  Лікування симптоматичне (жарознижувальне, знезараження висипки, антигістамінне проти свербіжу). Головне - не допустити нагноєння пухирців. Малюкові забезпечити спокій, одяг має бути не тісний.

 • Профілактика

  Захиститися від вітряної віспи можна дітям та дорослим за допомогою вакцинації.

 • Симптоми

  Інкубаційний період - 11-21 день, до моменту появи перших симптомів: підвищена температура (до 39 градусів); млявість, зниження апетиту; іноді лихоманка; червоний пухирцевий висип (з прозорою рідиною всередині) на шкірі обличчя, волосистої частини голови, рук, ніг (крім долонь і стоп), всього тіла, на слизовій рота, зіва, зовнішніх статевих органів; свербіж; інтоксикація організму (потівливість, головний біль, нудота);

 • Діагностика

  Діагностика відбувається за клінічними показниками, оглядом висипу, збором анамнезу (контакт з хворим на вітрянку), іноді задіяні лабораторні дослідження.