Гемофільна інфекція типу b – інфекційне захворювання, що викликається бактерією Haemophilus influenzae, яка впливає на дихальну систему, головний мозок, а також викликає гнійні осередки в органах. Джерело захворювання – інфікована людина, на слизових дихальних шляхах якої тривалий час присутні бактерії. Способи передачі: повітряно-краплинний та контактний спосіб (через іграшки, посуд, постільну білизну тощо). Найбільш уразливі діти до 2-х років. У групі ризику – діти 6-12 місяців, які перебувають на штучному вигодовуванні, через нестачу материнських антитіл, які є у грудному молоці.
Гемофільна інфекція типу b – інфекційне захворювання, що викликається бактерією Haemophilus influenzae, яка впливає на дихальну систему, головний мозок, а також викликає гнійні осередки в органах.
Джерело захворювання – інфікована людина, на слизових дихальних шляхах якої тривалий час присутні бактерії.
Способи передачі: повітряно-краплинний та контактний спосіб (через іграшки, посуд, постільну білизну тощо).
Найбільш уразливі діти до 2-х років. У групі ризику – діти 6-12 місяців, які перебувають на штучному вигодовуванні, через нестачу материнських антитіл, які є у грудному молоці.
Лікування гемофільної інфекції відбувається виключно у стаціонарі за допомогою антибіотикотерапії. Гнійний менінгіт та епіглоттит лікується за допомогою етіотропної терапії.
Профілактика – вакцинація дітей від ХІБ-інфекції (проводиться до 5 років).
Захворювання часто проходить у прихованій формі, але можуть бути такі симптоми:
Діагностика – посів мокротиння, лабораторне дослідження різних тканин, спинномозкової рідини на наявність бактерії.