Дифтерія

Дифтерія

Опис хвороби

Дифтерія – інфекційне захворювання, що викликається коринебактерією – дифтерійна паличка. Вражає хвороба ротоглотку, горло, бронхи, шкіру та інші органи. Спосіб інфікування – повітряно-краплинний під час розмови з хворим, при кашлі та чханні. Також може передаватися контактно-побутовим шляхом. Дифтерія викликає такі ускладнення: міокардит та параліч дихальних м'язів гортані, шиї, голосових зв'язок. Параліч дихання може призвести до смерті.

 • Лікування

  Лікування дифтерії – використання антитоксичної протидифтерійної сироватки, проведення антибактеріальної та дезінтоксикаційної терапії. Щоб лікування було ефективним, його потрібно починати у перші години після зараження.

 • Профілактика

  Профілактика дифтерії – вакцинація дітей та дорослого населення, а також дотримання правил особистої гігієни (часте миття рук, протирання побутових та канцелярських предметів, провітрювання, вологе прибирання).

 • Симптоми

  Інкубаційний період захворювання – 2-7 днів, після чого виявляються такі симптоми: головний біль, сонливість, першіння в горлі, утруднене ковтання; помірний біль у горлі (не такий сильний, як при ангіні); спочатку температура 37 градусів (поступово підвищується до 38-40); при дифтерії ротоглотки поява гладких фібринозних плівок сірого кольору на поверхні слизової оболонки горла, після видалення яких місце ураження кровоточить; поява крупа – закупорки дихальних шляхів дифтерійною плівкою та набряком; збільшення лімфовузлів на шиї.

 • Діагностика

  Для діагностування дифтерії проводять лабораторне дослідження мазка із зіва та носа.